Hatalmas sikert arattak diákjaink! Gratulálunk !

Büszkék vagyunk és szívből gratulálunk diákjainknak, akik a Madridban megrendezett EELISA 4. nemzetközi konferenciára kijutottak, és onnan is hatalmas elismeréssel térhetnek haza.

Kiutazó diákjaink: Kövesi Szabolcs Gergő, Szepesi Szófia, Boda Tünde Lívia 11.D osztályos tanulók.

Szepesi Szófia, Boda Tünde Lívia „GPS-el a sarki fény nyomában” című kutatásukért megtisztelő elismerésben (Honorable mention) részesültek.

Kövesi Szabolcs Gergő „Folyami műanyaghulladékból előállított fröccsöntött próbatestek vizsgálata” című kutatásáért különdíjban (Special award) részesült. (Lásd: https://gpk.bme.hu/hu/cikkek/952). Köszönet Dr. Gere Dániel konzulensnek!

Gratulálunk!

Az EELISA tíz európai, elsősorban műszaki profilú egyetemet tömörítő szövetség, amelynek Magyarországról egyedül a BME a tagja.

Az EELISA 4. nemzetközi tudományos hallgatói verseny a magyarországi TDK mintájára, a BME ötlete alapján indult el 2023-ban.

2026-ban, az idén előszőr juthattak ki középiskolás diákok is Madridba, de természetesen csak azok a diákok akik a BME középiskolás TDK-án I. díjat nyertek.

Ezúton is köszönjük a BME konzulenseknek a témavezetést és a sok segítséget, valamint a BME és a TBG Alapítványának támogatását!

Lásd: https://www.bme.hu/hirek/260602/eelisa-ssc-madrid-bme-eredmenyek

Dr. Jarosievitz Beáta