A Tudományos Ismeretterjesztő Társulat (TIT) „Természet Világa” folyóirata immár harmincötödik alkalommal hirdette meg a Természet–Tudomány Diákpályázatát középiskolások számára.
Lásd kiírás: https://www.termvil.hu/2025/06/05/xxxv-felhivas/
A diákpályázat célja volt, hogy a különböző kategóriákban benyújtott ismeretterjesztő pályaművek tartalmát a természettudományok iránt érdeklődő, de a témában nem járatos olvasók is megértsék.
A diákpályázat felhívására készített pályamunkák díjátadására tegnap délután, 2026. április 15-én, szerdán került sor a Tudományos Ismeretterjesztő Társulat székházában.
Örömmel írom, hogy iskolánk 8 beadott pályázatából, 2 pályamunka is különdíjas lett.

Sikeres csapatunk


Ez óriási sikert jelent iskolánk életében. A pályamunkákat 3 diákunk a helyszínen is fantasztikus magabiztossággal, hozzáértéssel mutatta be. Előadásuk magasan felülmulta a többi előadót, hiszen jól látszott a komoly 1-1,5 éves BME -én folytatott kutatómunka és az iskolai folyamatos mentorálás előnye. Ezt a sikert csak kitartó, odaadó munkával lehetett elérni!

„Tudomány a mindennapokban” kategóriában különdíjas:
Czufer András: Érzékelő autó

„Fenntartható fejlődés” kategóriában különdíjas:
Nagy Dór​a Mária, Szőke Benedek: A kávé minőségének vizsgálata arany nanorészecskék előállításával

Gratulálunk a díjazottaknak!

Szerző: Dr. Jarosievitz Beáta